Nasza oferta warsztatowa

Warsztaty Ziołowe Bydgoszcz

Ziołowa Oranżeria w Bydgoszczy to miejsce, w którym spotykają się wszyscy Ci, którym natura jest po prostu bliska. Obcowanie z roślinnością sprawia, że każdy, kto kocha przyrodę, poczuje się u nas bezpiecznie i komfortowo. Ziołowa Oranżeria to przede wszystkim punkt spotkań rodzinnych, biznesowych i integracyjnych.

W tym miejscu nawiązały się nowe przyjaźnie, zacieśniły się relacje międzyludzkie. Tu nieopodal Brdy podjęto wiele odważnych biznesowych decyzji. Wszystko na peryferiach Bydgoszczy. Z daleka od hałasu i miejskiego zgiełku. W chłodniejszym czasie atmosferę podgrzewamy kominkiem, grzybkami grzewczymi lub nagrzewnicą

Warsztaty związane z ziołami

Podczas tych warsztatów m.in. weźmiesz udział w niezapomnianej wyprawie do lasu i na łąki. Poznasz tajniki upraw i zastosowanie ziół w życiu codziennym. Nauczysz się rozpoznawać, zbierać i przechowywać zioła. Dowiesz się o ich najcenniejszych właściwościach wykorzystywanych np. w produkcji naturalnych kosmetyków. Odkryjesz walory lecznicze ziół doceniane przy walce z określonymi dolegliwościami. Samodzielnie zrobisz mydło, szampon, krem itp. dla siebie, a także najbliższych. 

Warsztaty z gotowania zgodne z zasadami makrobiotyki

To wprost idealna okazja, by zaprosić zioła do swojej kuchni i życia. By nauczyć się żyć, nie obok nich, ale z nimi. W tym czasie: - Poznasz zasady łączenia poszczególnych ziół. - Odkryjesz bogactwo smaków i zapachów. - Dowiesz się: Jak prawidłowo komponować posiłki, aby były zdrowe dla Twojego organizmu. - Nauczysz się: Jak możesz w naturalny sposób pomóc swojemu ciału w walce z chorobami. Wszystko to zgodne z głównymi kanonami makrobiotyki, której zasady opierają się na osiągnięciu harmonii i równowagi w ludzkim ciele. Warto wiedzieć, że makrobiotyka wypiera przetworzone produkty na rzecz owoców Ziemi: ziół, zbóż, warzyw, owoców, alg, ryb, itd.

Warsztaty ceramiczne 

Rosnące zainteresowanie powrotem do korzeni sprawiło, że w Ziołowej Oranżerii organizujemy cykliczne warsztaty ceramiczne. Pracujemy z gliną i tworzymy nasze małe arcydzieła. Co możesz z nami stworzyć? Przede wszystkim to, co znajdzie zastosowanie w Twoim domu! Na przykład: dzbanek, patera, talerz, miska, podstawki, ozdoba okolicznościowa.

Warsztaty z robienia kiszonek z warzyw oraz owoców

Warsztaty te są kolejną propozycją Ziołowej Oranżerii. Nawiązują do czasów naszych babć. Dlaczego warto? Ponieważ kiszonki doceniane są za walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Jeszcze nie dawno zapomniane, dziś zyskują coraz więcej zwolenników. Jeśli zawsze marzyłaś / eś o własnej spiżarni. Takiej, którą pamiętasz z czasów dzieciństwa. Jeśli przez cały rok chcesz korzystać z bogactwa warzyw i owoców, to przyjdź na nasze warsztaty! Podczas nich: - Dowiesz się: Na czym polega proces kiszenia warzyw i owoców. - Odkryjesz walory smakowe kiszonek, jakich jeszcze nie miałaś/eś okazji spróbować. - Poznasz cenne właściwości domowej spiżarni. - Nauczysz się: Jak przygotować przetwory własnej roboty z wykorzystaniem Twoich ulubionych warzyw i owoców. To niesamowita okazja, aby odzyskać wspomnienia i zapełnić domową spiżarnię zdrowymi i przepysznymi przetworami z czasów naszych babć.

Warsztaty z robienia nalewek na owocach i ziołach 

Każdy, kto miał okazję spróbować nalewkę, doskonale wie, że jest to trunek o niezwykłych walorach smakowych. Jednak, czy każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż nalewki spożywane w odpowiednich ilościach wspomagają nasz organizm? Zapraszamy na warsztaty, podczas których: - Nauczysz się wykonywać nalewki według sprawdzonych przepisów. - Dowiesz się, jak prawidłowo dobierać owoce i zioła, aby uzyskać pożądany trunek. - Poznasz tajniki maceracji. Warsztaty są idealne dla osób, które chciałyby spróbować stworzyć swoją pierwszą nalewkę. Również dla wszystkich, którzy chcieliby skomponować coś nowego z wykorzystaniem ziół.

Dzikie rośliny w kuchni 

Dlaczego warto zaprosić dzikie rośliny do swojej kuchni? Ponieważ obecnie bardzo trudno o czyste nieprzetworzone produkty, bez dodatków chemii. Warsztaty te są istną skarbnicą wiedzy o dzikich, często ruderalnych roślinach, które skrywają przed nami wiele tajemnic. Podczas tych warsztatów: - Dowiesz się, które rośliny możesz z powodzeniem używać w swojej kuchni. - Nauczysz się je rozpoznawać. - Odkryjesz ich walory smakowe, a także zdrowotne. - Poznasz proste przepisy, np. na zdrowe sałatki z dodatkiem pokrzywy, szczawiu i innych dziko rosnących roślin. Spożywanie dzikich roślin to kolejny krok do życia w równowadze. Bez chemii, ulepszaczy smaku i konserwantów.

Warsztaty z pieczenia chleba 

Tyle ostatnio się mówi o konserwantach w chlebie kupowanym. Tak, to prawda. Druga prawda jest taka, że chlebem nie ma co się przejadać. A taki zrobiony samemu jest bardzo treściwy i zdrowy. I właśnie wychodząc temu naprzeciw, w Ziołowej Oranżerii organizujemy warsztaty z pieczenia chleba. Uczymy się jaka mąka jest najzdrowsza, jakie stosować dodatki (w tym zioła) i w końcu „jak to się robi”. A na samym końcu, po wyjęciu pachnącego chleba z naszego pieca chlebowego, robimy jego degustację. Oprócz pieczenia samego chleba, możemy upiec podpłomyki lub pizze przyprawione ziołami.

Inne propozycje warsztatów

- Makrama: łapacze snów, kwietniki z ziołami, ozdoby okolicznościowe itd. - Ozdoby okolicznościowe z wykorzystaniem roślin: ogrody w słoiku, kartki okazjonalne, prezenty, upominki, pamiątki, itd. - Szydełkowanie: Szale, narzuty, podkładki, ozdoby np. na choinkę. Podczas tych warsztatów wykorzystasz swoje głęboko ukrywane umiejętności. Spędzisz miło czas w gronie pasjonatów. Nauczysz się wykonywać niepowtarzalne prezenty dla najbliższych Ci osób, począwszy od kartki urodzinowej, a kończąc na ślubnym prezencie. Co więcej, organizujemy również spotkania połączone z krótkimi warsztatami z wyżej wymienionych tematów. Np. krótkie lekcje sadzenia ziół. Są to spotkania tematyczne, podczas których sadzimy zioła, wykonujemy obrazy z roślin, las w słoiku itp. Każdy uczestnik wychodzi z własnoręczną pracą i miłymi wspomnieniami.

Atrakcje Ziołowej Oranżerii

Mamy unikalną przestrzeń dla Ciebie i Twoich najbliższych.
Zorganizuj event, spotkanie, imprezę urodzinową lub firmowa w naszej Ziołowej Oranżerii w Opławcu.

Adres

Ziołowa Oranżeria
Opławiec 164
85-483 Bydgoszcz

Dołacz do nas: 

Ziołowa Oranżeria to miejsce niecodzienne, posiadające swój klimat położone nad rzeką Brdą w towarzystwie dzikiej roślinności.

Kochani zapraszam

Wszystkich was do wyjątkowego miejsca w Bydgoszczy nad rzeką Brdą.

Zadzowoń lub napisz do nas

>